Świecie

kliknij aby powiększyć zdjęcie

Foto z początków lipca 2021 roku. Byłem z dronem niedaleko elewatora i spojrzałem z około 80 metrów na Przechowo a właściwie fragment Przechowa. Prawy dolny róg to oczywiście dostojnie sobie płynąca Wda, w głębi, nieco po lewej, market Biedronki, w górnej części widoczne także pierwsze bloki Marianek.


No cóż, z tego ujęcia nikt chyba nie ma wątpliwości, że Świecie to miasto nad Wisłą 🙂 W centralnej części zdjęcia dominuje Osiedle Kościuszki. Lewa strona to nowo budujące się bloki przy ul. Laskowickiej, fragment Osiedla 800Lecia i, nieco wyżej, nowa remiza Państwowej Straży Pożarnej oraz Nowy Szpital.


Tak wygląda z powietrza budowa ekspresowej „piątki” w Świeciu, okolice ulicy Laskowickiej. Prawa część zdjęcia w połowie to właśnie ul. Laskowicka i remont starego wiaduktu nad nią. Górna prawa część to fragment Osiedla 800lecia a dalej w kierunku Wisły widoczny masz stacji paliw Orlen i McDonalda.


Spojrzenie na Stare Miasto z okolic Fary. Prawie na wprost widoczna wieża Kościoła pw. Andrzeja Boboli, przy prawej krawędzi zdjęcia most nad Wdą. Nieco wyżej zabudowania Starego Miasta i kilka bloków Osiedla Kościuszki.


Spojrzenie na Świecie od strony ulicy Chmielniki. Po prawej stronie fragment Wytwórni Styropianu i Stadion Wdy, na wprost i nieco po lewej osiedla Kościuszki i Hallera. W oddali Stare Miasto.


Panorama Świecia ze strony głównej. Zdjęcie wykonane 5 sierpnia ze stadionu Wdy przy ulicy Sienkiewicza. Spojrzenie na południowy zachód, w kierunku Mondi. Pierwszy plan to oczywiście popularne „złodziejowo”, za nim kłębowisko bloków na Mariankach. Gdzieś w oddali majaczy Przechowo i nasz ulubiony Kombinat. W lewym górnym rogu leciutka wstęga Wisły z zakolem w kierunku Bydgoszczy.


Jedno z moich ulubionych zdjęć. Dolina Wisły w kierunku Grudziądza. Na dole fotografii doskonale wszystkim znane Diabelce – można się nawet dopatrzeć wyznaczonego punktu widokowego na końcu ścieżki dydaktycznej. Nieco wyżej malownicze ujście Wdy do Wisły. Za Wisłą Ostrów Świecki a na horyzoncie po lewej stronie zdjęcia widoczne bloki Grudziądza.