Gdzieś

kliknij aby powiększyć zdjęcie

Wspominkowo… Jezioro Ostrowieckie w wiosennej odsłonie. Jedno z pierwszych zdjęć wykonanych moim, nowym wtedy Nikonem D80. W chwili obecnej to już bardzo leciwy sprzęt… Choć nadal działający. Zdjęcie wykonane z miejscowości Ostrówce, po prawej stronie Ośrodek Wypoczynkowy w Wiktorowie, słomiana chatka w lewej części zdjęcia również należała do Ośrodka. Sprzedawano tam pyszne piwo imbirowe. To były dobre czasy.


Wijąca się Mierzeja Wiślana w kierunku miejscowości Piaski. Zdjęcie wykonane z Krynicy Morskiej w pierwszych dniach października.


Wał wiślany w miejscowości Wielka Nieszawka k. Torunia. Jesienne kolory pól zwiastują nadchodzącą pomału zimę. Nie zebrana kukurydza w lewej, dolnej części zdjęcia „świeci” dziurami „legów” położonych przez wiatr. Prawa, górna część mocno kontrastowa – coś tam kwitło, niestety, nie wiem co – może jakaś późna odmiana rzepaku? Pośrodku mały cień mnie 🙂


Miejscowość Cierpice k. Torunia nocą. Moje pierwsze próby ze zdjęciami nocnymi z drona. Niezbyt udane a powyższe foto jest jednym z nielicznych „ostrych”. Reszta nadaje się jedynie do wyrzucenia. Najjaśniejszy motyw zdjęcia to stacja kolejowa Cierpice-Kąkol, skąpana w zimnym świetle „ledów”. Łagodne, żółte światło to stare lampy osiedlowe, których już zbyt wiele nie pozostało.


Wrześniowe, nadmorskie Dębki skąpane w popołudniowym słońcu. To zaledwie mały fragment tego wypoczynkowego miasteczka nad Bałtykiem. Ciekawą cechą jest zabudowana nastawiona wyłącznie na turystów. Stąd duża ilość „szeregowców” czy całych osiedli domków na wynajem.


Cierpice to mała i cicha miejscowość położona około 10km od Torunia. To zdjęcie wykonałem około godz. 19 w pewien niezwykle upalny, lipcowy dzień. Po prawej stronie zakłady Andrewex, po lewej Osiedle Kąkol a w oddali majaczą bloki Torunia.


Ciągnący się od prawego dolnego rogu do lewego górnego Parów Cieleszyński to jedna z atrakcji Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Tego wrześniowego przedpołudnia był pełen grzybiarzy, choć grzybów już niewiele. Horyzont tonie w jesiennej mgle… Prawdziwa jesień już blisko.