Nowości

Reklama DemoScena 1 podstrony
Wymiana parkietu w hali

Po ponad dziesięciu latach intensywnej eksploatacji w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu dojdzie do gruntownej konserwacji parkietu, polegającej na cyklinowaniu całej powierzchni i położeniu nowych warstw lakieru i farby.

Część parkietu była już lakierowana kilka lat temu podczas malowania boiska do siatkówki, ale jeszcze nigdy nie dokonywano prac na taką skalę na całej powierzchni podłogi sportowej, tj. 1350 m kw. Na zapytanie ofertowe spółki Vistula-Park Świecie, zarządzającej obiektem, zgłosiło się 9 firm. Wybrano ofertę firmy Albatros z Elbląga, która całość prac wyceniła na 50 tys. zł.

Co zostanie dokładnie zrobione?

- Przed przystąpieniem do cyklinowania, dokonaliśmy naprawy ponad trzydziestu punktów pod powierzchnią podłogi sportowej. Chodzi o efekt złego, nierównomiernego odbicia piłki, spowodowanego punktowymi uszkodzeniami legarów pod panelami. To szczególnie uciążliwe podczas gry w koszykówkę – mówi Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie.

Po naprawach klinów przytrzymujących ruszt i ponownym położeniu paneli dopiero można było przystąpić do właściwych prac konserwatorskich.

Parkiet hali zostanie zeszlifowany do gołej deski. Znikną wszystkie rysy, nierówności i delikatnie wystające w niektórych fragmentach kawałki paneli. Następnie zostanie położona warstwa podkładowa. Po tym etapie zostaną odmalowane wszystkie linie do gier, pole siatkówki oraz herb miasta na środku, co przykryją dwie warstwy lakieru.

- W zapytaniu ofertowym zwróciliśmy szczególną uwagę na rodzaj lakieru, aby był dopasowany do obiektów użyteczności publicznej o wysokim stopniu eksploatacji oraz spełniał wszystkie normy i atesty – zaznacza prezes. – Uważamy, że po prawie jedenastu latach intensywnego użytkowania, dokonanie takiej konserwacji jest niezbędne, aby przedłużyć żywotność podłogi sportowej i móc ją wykorzystywać przez co najmniej kolejnych 11 lat.

Prace potrwają do końca lipca (od sierpnia obóz przygotowawczy rozpoczynają siatkarki Jokera Świecie).

Dodaj komentarz

0
°
C
H: +
L: -5°
Świecie
Środa, 21 Marzec
Prognoza 7-dniowa
Czw Pt So Nie Pn Wt
+ + + + + +
-2° -2° -1° + +
Test 336x280 - podstrony
Sonda

Czy posłowie powinni oddać nagrody?

Tak
Nie
PORTAL4