Reklama DemoScena 1 podstrony
Pijany za kółkiem!

3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla vectry, który w tym stanie podróżował po drogach powiatu świeckiego. Sposób jazdy 39-latka zmuszał innych do zjeżdżania z drogi. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki obywatelskiej postawie innych użytkowników dróg, którzy powiadomili policję o swoich podejrzeniach. Za jazdę "po pijaku" można trafić do więzienia na 2 lata oraz otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Wczoraj (28.06.18) do dyżurnego komendy policji w Świeciu zatelefonował 21-letni mężczyzna. Przekazał, że przemieszcza się ulicami miasta za oplem vectra, którego kierujący dziwnie zachowuje się na drodze.  Tor jazdy, jakim poruszał się opel, zmuszał innych kierowców do reakcji, ponieważ mężczyzna siedzący za kółkiem przekraczał linie ciągłe oraz „wężykiem” najeżdżał na obszary wyłączone z ruchu. Według zgłaszającego, samochodem tym mogła kierować osoba znajdująca się pod działaniem alkoholu. Dyżurny wysłał tam patrol.

Kiedy mundurowi byli we wskazanym przez 21-latka miejscu opel był już unieruchomiony. Zgłaszający wraz z 20-letnią pasażerką poinformowali policjantów o swych spostrzeżeniach i wskazali mężczyznę, który przed przyjazdem funkcjonariuszy zatrzymał pojazd na ulicy i w nim pozostał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 39-letniego mieszkańca Świecia. Przypuszczenia świadków potwierdziły się. Mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. 39-latek został zatrzymany.

Dzisiaj (29.06.18) usłyszał zarzut. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Dzięki odpowiedzialnej i przytomnej reakcji świadków możliwe było natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby.

02-07-2018 Antoni Such

Fot. KPP Świecie Fot. KPP Świecie Fot. KPP Świecie

Dodaj komentarz

0
°
C
H: +
L: -5°
Świecie
Środa, 21 Marzec
Prognoza 7-dniowa
Czw Pt So Nie Pn Wt
+ + + + + +
-2° -2° -1° + +
Test 336x280 - podstrony
Sonda

Czy posłowie powinni oddać nagrody?

Tak
Nie
PORTAL4