Reklama DemoScena 1 podstrony
Chwila nieuwagi i Scania znalazła się w rowie

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Plewnie, pow. świecki. 47-latek, kierujący ciężarową scanią, zjechał tam do przydrożnego rowu. Mężczyzna tłumaczył, że się zagapił i chciał uniknąć zderzenia z pojazdem, którego nie zauważył.

W przydrożnym rowie zakończył podróż kierowca ciężarowej scanii, który dzisiaj (20.07.18) tuż po godz. 13.00 w miejscowości Plewno, pow. świecki, stracił panowanie nad kierownicą. Przyznał, że zagapił się i nie zauważył skręcającego przed nim pojazdu. Aby uniknąć zderzenia „uciekał” na pobocze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Na drodze wystąpiły chwilowe utrudnienia. Policjanci kierowali ruchem na czas wyciągania pojazdu z rowu.

Za oknem zrobiło się cieplej i widniej, a asfalt kusi, by mocniej przycisnąć pedał gazu. Kierowcy czują się pewniej za kierownicą, a właśnie teraz łatwiej o brak odpowiedniej koncentracji. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze bez względu na panującą na zewnątrz aurę. Prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, aby za kierownicę wsiadać zawsze wypoczętym i bezwzględnie trzeźwym!

24-07-2018 Antoni Such

Dodaj komentarz

0
°
C
H: +
L: -5°
Świecie
Środa, 21 Marzec
Prognoza 7-dniowa
Czw Pt So Nie Pn Wt
+ + + + + +
-2° -2° -1° + +
Drukarnia MW 1
Sonda

Czy posłowie powinni oddać nagrody?

Tak
Nie
PORTAL4